Denizaltı Dünyası Vendimor Masalını Dinle

Deniz Altı Dünyası Vendimor masalından çıkarılacak ders: Rengarenk, kendine ait özellikleriyle dolu bu denizaltı dünyasında herkes mutlu mutlu yaşarmış. Tüm çocuklar okullara gider, okullardan sonra ya annesiyle babasının dükkanına gider ya da başka tanıdıklarının dükkanına giderek onlara yardım ederlermiş. Çaça isimi deniz yıldızı her gün okuldan sonra annesi ve babasının işlettiği pastaneye gidip onlara yardım edermiş. Çaça her pazar aile gününde bütün aile ve akrabalarla kahvaltı ettikten sonra saatlerce bowling oynarmış. Bowling oynamayı bir türlü beceremeyen Çaça yine de ısrarla oynar dururmuş. Bir pazar yine o bowling oynarken Sporcu Yengeç ona bowling oynayamıyorsa başka şeyler denemesi gerektiğini söylemiş ve Çaça'nın tenis, bilgisayar ve bisiklet gibi farklı alanlar denemesin sağlamış. Çaça hiç aklına gelmeyecek alanlarda başarılı olduğunu görünce mutsuz ve başarısız olduğu bowlingi hemen bırakmış.

Denizaltı Dünyası Vendimor masalının vermek istediği mesaj: Çaça bowling oynamaya o kadar takmıştı ki aslında başarılı olduğu farklı alanları göremiyordu. Onu fark eden Sporcu Yengeç sayesinde Çaça yeni şeyler denemiş ve gerçekten başarılı olduğu şeyler üzerinde ısrarlı bir şekilde eğitim görmüş. Herkesin başardığı, yapabildiği şeyleri yapamadığımız zaman üzülmek yerine kendi yapabildiklerimizi bulmak için çaba sarf etmeliyiz.

Sevgili Aileler, şu anda Denizaltı Dünyası Vendimor masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder