Güleryüz Kardeşler Kampta Masalını Dinle

Güleryüz Kardeşler Kampta masalından çıkarılacak ders: Güleryüz ailesinin çocukları Selim ve Eylül okulun düzenlediği kaynaşma ve ekip olarak hareket etme amaçları için düzenlenen kampa giderler. Hafta sonu boyunca Seferihisar'ın biraz uzağındaki kamp alanında tüm okul ve öğretmenler kamp yapmak için yola çıkarlar. Herkes evlerinden bir şeyler getirir, Eylül ve diğer müzik kulübü de müzik aletlerini getirerek kampı neşelendirmek isterler. Tüm öğrenciler kendi başlarına çadırlarını kurmayı öğrenirler ve sonra serbest zamanda etrafı keşfedip birbirlerini daha da yakından tanımak için sohbet ederler. Bu sohbetler sırasında Can isimli bir çocuk korkunç hikayeler anlatmaya başlamış ve karanlıkta kamp alanının değişeceğinden bahsederek diğer çocukları korkutmuş. Akşam olmuş,herkes ateş etrafında toplanmış ve müzik kulübü şarkı söylemeye başlamış, herkes eşlik etmiş. O sırada bir patlama sesi duyulmuş ve herkes korkmuş. Öğretmenler etrafı kontrol ederken Can'ın onlara kötü bir şaka yaptığını görmüşler. Can herkesten özür dilemiş. Öğrenciler de onu hemen affetmiş. Böyle bir durumda bile nasıl ekipçe hareket ettikleri ve öğretmenlerini dinledikleri için kendilerini tebrik etmişler.

Güleryüz Kardeşler Kampta masalının vermek istediği mesaj: Büyük kalabalıklarla hareket etmenin zorlukları ve güzellikleri vardır. Ekip olarak hareket etmek ise her zaman için güvenilir yol yaratır. Kamp ortamında korkmuş olan çocuklar korktukları halde öğretmenlerini dinleyip hep birlikte orada beklediler ve birbirlerini kolladılar. Ekip ruhu her zaman güzeldir.


Sevgili Aileler, şu anda Güleryüz Kardeşler Kampta masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder