Matruşkaların Zaferi Masalını Dinle

Matruşkaların Zaferi masalından çıkarılacak ders: Şapka Hükümeti tarafından kaçırılan Pembe matruşkalar doğum ağaçlarına ve diğer matruşkalara yardım etmek için planlar düşünürken onlara Şapka Hükümeti'nin askerleri yardım etmiş. Askerlerin yardımı sayesinde tüm Şapka halkına seslenen Pembe matruşka aslında şapka halkına zarar vermeyeceklerini aksine onlarla yaşamaktan mutluluk duyduklarını söylemiş. Şspka Hükümeti kralıyla ve diğer halkla doğum ağaçlarının orada buluşan Pembe matruşka ve ekibi işi tatlıya bağlayıp hem doğum ağaçlarının hem de tüm matruşkaların hayatını kurtarmış.

Matruşkaların Zaferi masalının vermek istediği mesaj: Hiçbir zaman sadece bir kişinin düşündüğü şeye direkt inanmayalım, onun yerine kendi doğrularımız ve düşüncelerimizle olayları inceleyip öyle sonuca varalım. Yanlış anlaşılmalar istenmeyen sonuçlar doğurabilir.


Sevgili Aileler, şu anda Matruşkaların Zaferi masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder