Prenses ve Minik Kirpi Masalini Dinle

Prenses ve Minik Kirpi masalından çıkarılacak ders: Şehirden çok uzaklarda yaşayan kral, kraliçe ve prensleri mutlu bir hayat sürüyorlarmış. Bir gün prenses ormanlık alanda gezerken yaralı bir kirpi görmüş ve onu iyileştirmek için hemen saraya götürmüş. Minik kirpi kendi gibi tüm hayvanların böyle ormanlık alanlara kaçtığını çünkü artık şehrin çok büyüdüğü ve insanların ormanlık alanlara bile ev yaptığını söylemiş. Kral, kraliçe ve prenses bu duruma bir çare bulmak için kendi aralarında konuşmuşlar ve en sonunda sarayın arkasındaki geniş ormanlık alan insanların ev yapması için yasaklı bölge ilan edilmiş. Kral herkese duyuruyu yapmış ve hayvanların hayatını koruma altına almış.

Prenses ve Minik Kirpi masalından çıkarılacak ders: Hayvanlar her yerde insanlarla birlikte yaşıyor. Ormanlık alanlar onların nefes aldığı yerler, onların özel alanlarına saygı duyalım ve onların da bu dünyada yaşamalarına izin verelim.

Sevgili Aileler, şu anda Prenses ve Minik Kirpi masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder