Umut ve Pofuduk Masalını Dinle

Umut ve Pofuduk masalından çıkarılacak ders: Umut ve arkadaşları her gün sitelerinin bahçesinde oyunlar oynar ve vakit geçirirlermiş. Bir gün yine oyun için aşağı indiklerinde marketten bir şeyler almak istemişler ve aralarında para toplayarak markete gitmişler. Hepsi çikolata seçerlerken Umut bir çikolatada ışık yanıp sönmesi görmüş. Alacakları yiyeceklere o çikolatayı da eklemiş Umut, paralarını verip her zaman ki gibi büyük ağacın altına gitmişler. Orada Umut markette gördüklerini anlatmış ve o çikolata paketini ortaya koymuş. Bu sefer hepsi ışık yansımalarını görmüş ve çikolata paketi konuşmaya başlamış.

Çikolata paketi onu eşit olarak yerlerse onlara görünebileceğini söylemiş. Aralarından Ahmet korkmuş ve yememiş geri kalanlar yemiş. Yedikten sonra paket birden pofuduk bir ayıcığa dönüşmüş. Onlarla beraber oyunlar oynamış, onlara sihirli güçleriyle bir sürü yiyecek ve oyuncak vermiş. Çocuklar da pofuduk ayıcığa siteyi gezdirmişler, tanıtmışlar. Bir saat boyunca böyle oyunlar oynamışlar ve sonra pofuduk ayıcık paket haline dönüp sonra da kaybolmuş. 

Umut ve Pofuduk masalının vermek istediği mesaj: Beraber vakit geçirmek, oyunlar oynamak her çocuk için özeldir. Özellikle de kendi yaşıtlarıyla beraber olursa, en güzeli oluyor.

Sevgili Aileler, şu anda Umut ve Pofuduk masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder