Yaya Okul Gezisinde Masaını Dinle

Yaya Okul Gezinden masalından çıkarılacak ders: Burnu olmayan sinek Yaya ve tüm okul tanışma, kaynaşma için hep beraber pikniğe gitmişler. Arkadaşlarıyla daha da kaynaşacağı ve çok eğleneceği bir gün olmasını isteyen Yaya için okul gezisi kötü başlar. Oyunlar için girdiği her gruptan bir sebeple çıkartılan Yaya kendini uzak yerlere uçurur. Gittiği yerden gezi alanına dönmek istese de yolu bir türlü bulamaz ama onu oyuna almayan arkadaşları ve birkaç öğretmen Yaya'yı aramaya başlarlar ve kötü başlayan okul gezisi herkesin ondan özür dilemesi ve bol bol oyun oynamasıyla mutlu biter.

Yaya Okul Gezinde masalının vermek istediği mesaj: Arkadaşlık ilişkilerimizde birbirimizi kırmadan bir şeyleri söylemeli ve yapmalıyız. Kırıcı olmak çok kaba bir davranış o yüzden kimseyi kırmadan hareket edelim.

Sevgili Aileler, şu anda Yaya Okul Gezinde masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder