Huzur Bahçesi Masalını Dinle

Huzur Bahçesi masalından çıkarılacak ders: Kocaman bir şehirde kocaman bir Huzur Bahçesi varmış. Bu huzur bahçesinde hem yaşlı insanlar hem de hayvanlar kalıyormuş. Hayvanlar ve yaşlıların beraber kaldığı huzur bahçesinde herkes çok mutlu ve adı gibi huzur içinde yaşıyormuş. Hayvanları ziyarete gelen her yaştan insanlar tanısın tanımasın yaşlıları ziyaret ediyor onlarla sohbet ediyor, çocuklar da yaşlılarla oyunlar oynuyormuş. Böylelikle yaşlı insanlar kendilerini hiç yalnız hissetmiyormuş.

Kuşlar, kediler, köpekler, tavşanlar huzur bahçesinde serbest bir şekilde dolaşıyorlarmış. Ayten teyzenin çok sevdiği bir muhabbet kuşu varmış, adını da Asil koymuş. Bir akşam Asil kafesinde ve Ayten teyzenin odasında yokmuş. Ayten teyze çok korkmuş kuşuna bir şey oldu diye ve tüm huzur bahçesi insanları Asil'i aramak için seferber olmuş. Ayten teyze etraftaki kedi ve köpeklerin Asil'e zarar verebileceğinden çok korkuyormuş. Saatler geçmiş ve Asil'den hala bir haber yokmuş. Birden Asil'in ötüşünü duymuşlar ve koridora bir bakmışlar ki Asil kedi köpeklerle beraber onlara doğru geliyor. Asil'i onlar bulmuşlar. Ayten teyze de Asil'de birbirlerine kavuştukları için çok mutlu olmuş.

Huzur Bahçesi masalının vermek istediği mesaj: Beraber huzur içinde yaşayan canlılar birbirlerine alıştıkları için birbirlerine zarar vermezler. Huzur bahçesindeki tüm canlılar birbirlerini sevip birbirlerini koruyorlar. Biz de dünyadaki tüm canlıları sevelim ve birbirimizi koruyalım.

Sevgili Aileler, şu anda Huzur Bahçesi masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder