Luna ve Dükkanı Masalını Dinle

Luna ve Dükkanı masalından çıkarılacak ders: Kendi işini kuran Luna'nın dükkanında işler çok iyi gidiyormuş. Herkes dükkanı tanımış ve minik de olsa dükkan ünlenmiş. Ama öyle bir zaman gelmiş ki Luna'nın dükkanının başına gelmeyen kalmamış. Elektrik tesisi bozulmuş, dükkanı su basmış, kasabada fırtına çıkmış ve dükkana zarar vermiş, elektrik çarpmış... Yani Luna her defasında düzeltse de başına bir sürü olay gelmiş. Ama bir bakmış ki tüm bu olaylar kötü olsa da her defasında ona yardıma gelen sayısı artmış. Luna anlamış ki kötü olaylar sadece kötü değilmiş, iyi yanları da oluyormuş.

Luna ve Dükkanı masalının vermek istediği mesaj: Başımıza bir sürü istemediğimiz şeyler gelebilir ama sakin kalıp bu kötü gözüken olayların içindeki iyi yanları görmeliyiz. Görmeliyiz ki daha güçlü bir şekilde kendimize gelelim.

Sevgili Aileler, şu anda Luna ve Dükkanı masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder