Vendimor'da Festival Masalını Dinle

Vendimor'da Festival masalından çıkartılacak ders: Denizaltı dünyası Vendimor'da festival zamanıymış. Her ayın son pazar günü tüm halk eğlence, yeme içme ve müzik dolu bir gün geçirirler ve o gün kimse çalışmazmış. Bu festivali de her zamanki gibi Vendimor'un sorumluları düzenliyormuş. Sorumlu ailenin çocuğu Bibit ise festivalde her ay daha fazla görev alarak kendini geliştiriyormuş. Vendimor halkında mutluluktan ve neşeden hoşlanmayan Kırmızı Kaplumbağa varmış ve hem hiçbir festivale gelmez hem de tüm denizaltı dünyasından uzak bir yerde yaşarmış.

Bibit ise Kırmızı Kaplumbağa'yı festivalde görmek istiyormuş o yüzden her gün onun evine kadar tanıtım aracıyla gidip onu davet ediyormuş. Fakat Kırmızı Kaplumbağa her seferinde onu sinirle kovuyormuş. Festival günü gelmiş çatmış! Herkes eğlenirken, dans ederken birden ortam sessizleşmiş, çünkü Kırmızı Kaplumbağa festival alanına gelmiş. Acaba Kırmızı Kaplumbağa festivalin neşesine ayak mı uyduracak yoksa mutsuzluk mu yayacak herkese.

Vendimor'da Festival masalının vermek istediği mesaj: Neşeyle ve büyük bir mutlulukla kutlanan bu festivalde Bibit tüm halkın, onlarla hiç vakit geçirmeyen birisinin bile yanlarında olmasını istemiş ve mutluluğun bulaşıcı olduğunu düşünerek Kırmızı Kaplumbağa'yı da davet etmiş. Mutluluk, neşe ve sevinç bulaşıcıdır, en sevmeyen canlı bile buna karşı koyamaz.

Sevgili Aileler, şu anda Vendimor'da Festival masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder