Emre'nin Hayali Masalını Dinle

Emre'nin Hayali masalından çıkarılacak ders: Emre'nin en büyük hayali kendine bir bisiklet almaktır, bunun için dedesinin manavında, evinin önünde insanlara yardım edip harçlık alır ve hemen onları kumbarasına atarmış. Bir gün yolda hayvan bakım evi görmüş ve orada herkesten uzak, kendi halinde bir ayağı olmayan köpek onu çok etkilemiş. Günler geçmiş bisiklet için para birikmiş ama Emre'nin annesi ve babası ona sürpriz yapıp o çok sevdiği bisikleti ona almışlar. Emre'de biriktirdiği para ile hayvan bakım evine mama almış ve o bir ayağı olmayan köpeği sahiplenmiş.

Emre'nin Hayali masalının vermek istediği mesaj: Hayatta kendi istediklerimiz, hayallerimiz bazen çok önemli görünse de çevremizdeki canlıların belki o duruma, paraya daha çok ihtiyacı olabilir. Yardım etmek hem güzel hem de önemli bir şey.
Sevgili Aileler, şu anda Emre'nin Hayali masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder