Özgür Tilki Masalını Dinle

Özgür Tilki masalından çıkarılacak ders: Özgür Tilki diyar diyar gezip kendi cinsi arayan bir tilkiymiş. Kızıl Çeşme diyarında kendi cinsini bulmuş ve artık orada onlarla beraber yaşamaya başlamış. Burada ki insanlar tilkilere karşı çok saygılı ve iyi davranıyor, onları hep besliyorlarmış. Bir gün bu diyara yeni birisi gelmiş ve tilkilerin tüylerini alıp satmak için tikileri bir süreliğine tuzağa düşürüyormuş. Bunu tilkilerden öğrenen diyar halkı o yeni gelen adamı tilkilere zarar verdiği için diyardan kovmuşlar.

Özgür Tilki masalının vermek istediği mesaj: Sırf biz insanlar para kazanalım diye masum canlılara, hayvanlara zarar verirsek bir gün bu yanlışlar gelir bizi bulur. Hiçbir hayvana isteği dışında bir şey yapmak, yaptırmak iyi bir şey değildir. Onları besleyebilir, bakabiliriz ama zarar vermek çok kötü bir şey.

Sevgili Aileler, şu anda Özgür Tilki masalını dinliyorsunuz. Bu masalı pedagojik kriterler açısından çocuklarınıza öncelikle sizin okumanızı tavsiye ederiz. Bu masalı çocuğunuza okumak için buraya tıklayın.

0 yorum

Yorum Gönder